MÖBLER / Soffor / Pigtittare 7383175
*
nr 738 3175
Pigtittare
sent 1800-tal, höjd: 67
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 18:53:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 20:49:25
1
100 kr
29/1 10:31:24
2
150 kr
30/1 15:29:21
3
200 kr
30/1 17:50:04
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal soffor spegel
-
7140 Soffa
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05
-
7145 Soffa
Dunplymåer
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:38
-
7105 Soffa
Howardmodell. Längd: 210 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
6462 Soffa
Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:50
-
7197 Soffa
modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:56
-
5354 Soffa
Torill Slettvoll. Längd: 155 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01
*
Pigtittare
nr 738 3175
Pigtittare
sent 1800-tal, höjd: 67
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/1 20:49:25 | 1 | 100 kr |
| 29/1 10:31:24 | 2 | 150 kr |
| 30/1 15:29:21 | 3 | 200 kr |
| 30/1 17:50:04 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal soffor spegel
-
7140 Soffa
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05 -
7145 Soffa
Dunplymåer
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:38 -
7105 Soffa
Howardmodell. Längd: 210 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
6462 Soffa
Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:50 -
7197 Soffa
modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:56 -
5354 Soffa
Torill Slettvoll. Längd: 155 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01



